Mladí výherci v soutěžním kvízu byli po zásluze oceněni

Soutěžní kvíz projektu Kraje pro bezpečný internet, který běžel od začátku školního roku 2014/2015 do poloviny listopadu 2014 už poznal své výherce. Ti se ještě před Vánocemi mohli radovat z hodnotných cen, kterými byl kvíz dotován. Do konce roku 2014 proběhlo za účasti zástupců společnosti Microsoft, organizace Národní centrum bezpečnějšího internetu ajednotlivých krajských úřadů slavnostní předání výher.

 

 

Jihomoravský kraj

4. 12. 2014 První předávání cen výhercům soutěžního kvízu KPBI proběhlo v Brně. Ceny na Krajském úřadě Jihomoravského kraje předal náměstek hejtmana pan Roman Celý.  Hlavními cenami byly X-Box, tablet a telefon od společnost Microsoft. Všem výhercům k cenám srdečně gratulujeme a přejeme jejich skvělé a hlavně bezpečné užití.

http://www.kr-jihomoravsky.cz/

 

Zlínský kraj

9. 12. 2014 Ve Zlínském kraji se projektu KPBI zúčastnilo 3781 dětí, které úspěšně absolvovaly sérii on-line kurzů o internetové bezpečnosti. Děti se navíc mohly zúčastnit vědomostního kvízu o hodnotné ceny, konkrétně se jednalo o X-Box, notebook, 2 tablety a 2 chytré telefony.

E-learningové kurzy pro veřejnost jsou dostupné na webu http://www.kpbi.cz i po skončení soutěže, v současné době jsou těsně před spuštěním i kurzy pro sociální pracovníky a příslušníky Policie ČR. „V příštím roce chystáme rozšířit e-learningové kurzy pro cílovou skupinu seniorů a pedagogů, kteří po absolvování kurzu získají certifikát jako doklad o dalším profesním vzdělávání“, doplňuje Zdeněk Záliš z Národního centra bezpečnějšího internetu.

Že je potřeba vzdělávat v internetové bezpečnosti nejširší veřejnost, potvrzuje i Václav Koudele, člen koordinačního výboru projektu KPBI. „Podle průzkumů Microsoftu si jen třetina  lidí nastavuje pravidla pro ochranu svého soukromí na sociálních sítích. Pouhé 1 % lidí uvádí, že je o bezpečnosti na internetu dostatečně informuje škola. Právě zde vidíme největší příležitost – digitální bezpečnost a ochrana soukromí měly být běžným tématem výuky podobně jako bezpečnost silničního provozu,“ uvedl.

Do letošního prvního ročníku se zapojilo celkem 8 krajů a Zlínský kraj patřil mezi trojici nejaktivnějších a věřím, že tomu tak bude i v příštím ročníku tohoto projektu“, zhodnotil krajský radní Petr Navrátil. 

http://www.kr-zlinsky.cz/

 

Praha

8. 12. 2014 Plno vítězů, krásné ceny a zajímavý seminář jako bonus. Vyhlášením vítězů a seminářem byla ve středu 8. prosince 2014 zakončena pražská část e-learningového projektu Kraje pro bezpečný internet (KPBI), který byl pod záštitou Asociace krajů realizován letos celkem v osmi krajích ČR. Slavnostní předávání hodnotných cen konalo v sále Zastupitelstva hlavního města Prahy. Ještě předtím proběhl na stejném místě odborný seminář zaměřený na strategii prevence kybernetické kriminality a elektronického násilí dětí a mládeže na území hlavního města Prahy s názvem „Praha pro bezpečný internet“.

http://www.praha.eu

 

Středočeský kraj

12. 12. 2014 Další ze slavnostních předání cen proběhlo v jednacím sále sídla Středočeského kraje. Výherci z řad mladých Středočechů si přišli své ceny osobně vyzvednout a my všem dodatečně přejeme, aby jim dělaly velkou radost!

http://www.kr-stredocesky.cz/

 

Královéhradecký kraj

16. 12. 2014, se konalo další kolo předávání cen úspěšným řešitelům v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Tentokrát se jednalo o oceněné v Královéhradeckém kraji. Ceny předávali paní Táňa Šormová, členka Rady kraje pro oblast školství a pan Václav Koudele za společnost Microsoft.

http://www.kr-kralovehradecky.cz/

 

Jihočeský kraj

Dne 17. 12. vyvrcholil první ročník osvětového projektu Kraje pro bezpečný internet, do něhož se zapojil i Jihočeský kraj. V rámci projektu probíhaly na základních a středních školách on-line kurzy o internetové bezpečnosti. Žáci se navíc mohli zúčastnit vědomostního kvízu o X-Box, tablet, chytrý telefon a další hodnotné ceny.

Z úspěšných řešitelů vylosovala komise jmenovaná Radou Jihočeského kraje 3 výherce věcných cen. V kategorii do 12 let bylo 85 úspěšných řešitelů a v kategorii od 13 let bylo 565 úspěšných řešitelů.
Jihočeský kraj patřil v počtu registrací na webu projektu i v počtu úspěšných řešitelů mezi nejlepší z 8 krajů.

Slavnostní předání cen úspěšným řešitelům se uskutečnilo v budově krajského úřadu Jihočeského kraje. V kategorii žáků do 12 let obdržela hlavní cenu (tablet) Zuzana Mušková ze ZŠ a MŠ Strunkovice nad Blanicí. Mobilní telefon získal v kategorii žáků nad 12 let Matěj Veselý z budějovického gymnázia Česká 64. Ocenění ve stejné kategorii obdržel z rukou hlavního partnera projektu (společnosti Microsoft) i Filip Křemen. Za svůj výkon v soutěži obdržel student SPŠ strojní a stavební v Táboře herní konzoli.

http://www.kraj-jihocesky.cz/

 

Kraj Vysočina

V sídle Kraje Vysočina se uskutečnilo vyhlášení vítězů soutěže "S Vysočinou bezpečně na internetu", které proběhlo v rámci Dne bezpečnějšího internetu, 10. února 2015. Jednalo se o čtvrtý ročník soutěže týkající se problematiky elektronické bezpečnosti. Soutěž je určena pro žáky základních a středních škol v Kraji Vysočina. „V letošním roce jsme opět částečně upravili formát soutěže“, uvedl Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky a také vedoucí pracovní skupiny k problematice elektronické bezpečnosti. „Soutěžící si nejdříve museli projít e-learningový kurz k elektronické bezpečnosti, který byl realizován v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Poté soutěžící odpovídali ve třech kolech online na otázky týkající se elektronické bezpečnosti a informačních a komunikačních technologií obecně. 10 nejlepších studentů následně postoupilo do finálové části, kde měli za úkol představit projekt na téma e-bezpečnost,“ doplnil Petr Pavlinec.

Někteří finalisté si vybrali plakát, jiní zvolili powerpointovou prezentaci. Do e-learningového kurzu se na Vysočině zaregistrovalo přes 2000 studentů. Třech soutěžních kol se zúčastnilo 535 dětí. Nejúspěšnějším žákem v kategorii základních škol byl ve finále Jiří Kučera z Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy Telč, který porotu zaujal svojí prezentací, jak snadno se dá „heknout“ počítač, a jak se proti tomu bránit. V kategorii středních škol se na prvním místě umístila Veronika Cudlínová z Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy v Ledči nad Sázavou, která si připravila kreslený příběh o pomyslné elektronické džungli a nebezpečí, které číhá na sociálních sítích. Hravou formou se téma pokusila přiblížit malým dětem.
 
Nejúspěšnější soutěžící získali Xbox kinect, tablet, mobilní telefony, trička, USB flash disky, bloky a další zajímavé ceny, které do soutěže věnovaly společnosti Microsoft a Autocont.

Více informací najdete zde.

 

Prohlédněte si fotogalerii z předávání cen, jednotlivé fotografie byly pořízeny v průběhu předávání na krajských úřadechPlzeňského kraje, Jihomoravského kraje, Jihočeského kraje, Středočeského kraje a Kraje Vysočina.

Galerie

 
 
 
 
 
 
 

PARTNEŘI PROJEKTU

ZÁŠTITA NAD PROJEKTEM

KALENDÁŘ AKCÍ

 

 
© 2015 Kraje pro bezpečný internet Design a realizace:

V případě technických problémů s e-learningem nebo soutěžním kvízem nás kontaktujte emailem na podpora@kpbi.cz.
MCTech s.r.o.
Icon made by Freepik from www.flaticon.com