AKTUALITY Z KRAJŮ

Pozor na kyberprostor! Ministerstvo vnitra podpořilo prevenci proti kyberkriminalitě ve videospotech i v brožuře

Ministerstvo vnitra podpořilo 10 nových videospotů „Pozor na kyberprostor“ i brožuru, která popisuje jednotlivé případy kyberkriminality včetně možností prevence. Zástupci Ministerstva vnitra dnes, 10. února 2020, prezentovali na tiskové konferenci spolupráci na preventivních opatřeních v boji proti kyberkriminalitě, které ministerstvo realizuje s Policií ČR a s projektem Kraje pro bezpečný internet.    
více..

Konference KPBI 2020

V pondělí 10.2.2020 proběhla na Ministerstvu vnitra Konference KPBI 2020, kde byly představeny aktuální výstupy projektu KPBI a informace o aktivitách v oblasti elektronické bezpečnosti v České republice.    
více..

Semináře pro žáky a studenty

V roce 2019 jsou opět v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet realizovány na jednotlivých krajích semináře pro žáky a studenty. Semináře jsou opět připraveny ve spolupráci s partnerem projektu, sdružením CZ.NIC. Semináře se budou v tomto roce věnovat dvě tématům - Kyberšikana a (Ne)bezpečný mobil.  
více..

Konference KPBI 2019

Téměř všichni žáci druhého stupně základní školy mají účet na sociálních sítích a pohybují se denně v prostředí kyberprostoru. Výzkum Vnímání kyberkriminality u žáků realizovaný v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet (KPBI) na konci roku 2018 však ukázal, že žáci mají nízké povědomí o tom, co je to kyberkriminalita a co na internetu smí dělat. Z výzkumu také vyplynulo, že děti nejsou pouze oběti kyberkriminality, ale v častých případech i sami pachatelé.  
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Moravskoslezském kraji

V Moravskoslezském kraji se vyhlášení vítězů uskutečnilo 14.12.2018. Krajské kolo kvízové soutěže o internetové bezpečnosti vyhrál Patrik Astr z Gymnázia a Střední odborné školy, Cihelní 410, Frýdek-Místek, příspěvková organizace. 
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Královehradeckém kraji

V Královehradeckém kraji proběhlo vyhlášení vítězů 11. prosince 2018. Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a náměstkyně Martina Berdychová předali na slavnostním setkání vylosovaným vítězům hodnotné ceny a odměnili finančním darem školy, které se do projektu zapojily největším počtem svých žáků. 
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Plzeňském kraji

Vyhlášení vítězů a předání cen úspěšným řešitelům soutěžního kvízu a vítězným školám s nejvyšší účastí jejich žáků v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet v Plzeňském kraji se uskutečnilo v úterý 22. ledna 2019 v sále zastupitelstva na krajském úřadě v Plzni. Ceny předávali náměstek hejtmana Ivo Grüner a za společnost Microsoft Václav Koudele.  
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Jihomoravském kraji

Vyhlášení výsledků a slavnostní předání cen v Jihomoravském kraji se uskutečnilo v úterý 15. ledna 2019 v budově Krajského úřadu JMK na Cejlu za účasti náměstka hejtmana Martina Malečka. 
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Praze

Slavnostní předání cen  soutěžního kvízu KPBI v Praze proběhlo  17. ledna 2019  v Rezidenci primátora, Mariánské nám.1 v Praze. Zúčastnili se jej jednak vylosovaní studenti, tak i studenti, kteří absolvovali nejrychleji kvíz Plus a soutěžili poté v krajském finále. Na akci byli pozváni také ředitelé škol s nejvyšším počtem studentů, kteří se soutěžního kvízu zúčastnili.   
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu ve Zlínském kraji

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu ve Zlínském kraji proběhlo 13. prosince 2018.  
více..

Konference Kraje pro bezpečný internet

Při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu jsme pořádali 6. února Konferenci KPBI a Celorepublikové finále Kvízu PLUS na Krajském úřadě Středočeského kraje. Více informací naleznete zde.  
více..

Senior v kyberprostoru uspěl v soutěži o Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni pro rok 2017

Projekt Senior v kyberprostoru, který byl v loňském roce součástí projektu Kraje pro bezpečný internet, uspěl v soutěži o Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni pro rok 2017.    
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu ve Zlínském kraji

Ve středu 1. února 2017 proběhlo na Krajském úřadě Zlínského kraje vyhlášení vítězů soutěžního kvízu a Kvízu PLUS. Ve stejný den se zde také konalo krajské finálové kolo Kvízu PLUS.  
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Ústeckém kraji

V pátek 17. února 2017 proběhlo na Krajském úřadě Ústeckého kraje vyhlášení vítězů soutěžního kvízu a Kvízu PLUS. Vítězové obdrželi xbox, tablet a mobilní telefony.  
více..

Seminář Základy finanční gramotnosti na internetu

Ve spolupráci s partnerem projektu KPBI, společností Česká pojišťovna, byly ve dnech 31. ledna až 2. února 2017 realizovány v Karlovarském kraji semináře Základy finanční gramotnosti na internetu. Seminářů se zúčastnili studenti a pedagogové ze středních škol v Kralovarském kraji.  
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Kraji Vysočina

V pátek 27. ledna byli v na Krajském úřadě Kraje Vysočina vyhlášeni vítězové soutěžního kvízu a kvízu PLUS z Kraje Vysočina. Ceny vítězům předala ministryně školství Kateřina Valachová, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a zástupce partnera soutěže, společnosti Microsoft, Václav Koudele.  
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu a Kvízu PLUS v Praze

V úterý 17. ledna 2017 se v Rezidenci primátorky hl.m. Prahy uskutečnilo vyhlášení vítězů soutěžního kvízu a Kvízu PLUS. Ceny vítězům předali Libor Hardava, radní hl. města Prahy pro bezpečnost a prevenci kriminality a zástupce partnera projektu, společnosti Microsoft, Václav Koudele.  
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu a Kvízu PLUS v Plzeňském kraji

Ve středu 18. ledna proběhlo na Krajském úřadě Plzeňského kraje vyhlášení vítězů soutěžního kvízu a Kvízu PLUS. Ceny oceněným předal náměstek hejtmana Ivo Grüner a zástupce sponzora soutěže, společnosti Micorosoft, Václav Koudele.  
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Karlovarském kraji

Ve čtvrtek 12. ledna proběhlo vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Karlovarském kraji. Vítězové si převzali ceny z rukou náměstka hejtmanky Karlovarského kraje Martina Hurajčíka. V KArlovarském kraji se ještě uskuteční 2. února finále Kvízu PLUS.  
více..

Středočeský kraj zveřejnil první videospoty pro seniory a ocenil vítěze soutěžního kvízu

Ve středu 14. prosince proběhlo na Krajském úřadě Středočeského kraje představení prvních videospotů pro seniory varujících před nástrahami používání informačních a komunikačních technologií. Při této příležisti byli také oceněni vítězové soutěžního kvízu ze Středočeského kraje. Finále Kvízu PLUS proběhne ve Středočeském kraji v lednu.  
více..

Vyhlášení vítězů v Moravskoslezském kraji

Ve středu 14. prosince proběhlo finálové folo Kvízu PLUS a vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Moravskoslezském kraji. Vyhlášení se zúčastnil Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK pro oblast školství a Petra Hartová ze společnosti Microsoft.  
více..

Vyhlášení vítězů v Pardubickém kraji

Dne 9. 12. 2016 se na Krajském úřadu Pardubického kraje odehrálo finálové kolo kvízu PLUS a slavnostní předání cen vylosovaným soutěžícím z kvízu za účasti Ing. Bohumila Bernáška, radního Pardubického kraje pro oblast školství. Soutěže se zúčastnilo 21 základních škol a 9 středních škol z Pardubického kraje. Úspěšných bylo celkem 260 žáků. 
více..

Vyhlášení vítězů v Libereckém kraji

V úterý 6. prosince se uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů soutěžního kvízu a finálové kolo Kvízu PLUS na Krajském úřadě Libereckého kraje. Předávání se zúčastnil Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro řízení rezortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti a Václav Mach, zástupce společnosti Microsoft.  
více..

Seminář Základy finanční gramotnosti na internetu

Ve spolupráci s partnerem projektu KPBI, společností Česká pojišťovna, byly ve dnech 28. až 30. listopadu realizovány v Moravskoslezském kraji semináře Základy finanční gramotnosti na internetu. Seminářů se zúčastnilo 156 studentů středních škol v Moravskoslezském kraji a 26 pedagogů. Další semináře budou následovat v roce 2017.
 
více..

Vítěz měsíčního losování soutěžního kvízu za červen je z Moravskoslezského kraje

Ve středu 5. října proběhlo na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje vyhlášení vítězů měsíčního losování soutěžního kvízu. Vyhlášení se zúčastnila náměstkyně hejtmana Mgr. Věra Palková, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu PaedDr. Libor Lenčo a zástupce sponzora firmy Microsoft.     
více..

Vyhlášení vítězů letošního kola soutěže v Královehradeckém kraji

Ve čtvrtek 10. listopadu 2016 se v sídle Krajského úřadu Královéhradeckého kraje uskutečnilo vyhlášení vítězů a předání cen vylosovaným řešitelům  soutěžního kvízu, kvízu PLUS a soutěže škol v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet.
  
více..

Semináře Základy finanční gramotnosti na internetu

Ve spolupráci s partnerem projektu KPBI, společností Česká pojišťovna, byly ve dnech 14. až 16. listopadu realizovány v Královehradeckém kraji semináře Základy finanční gramotnosti na internetu. Seminářů se zúčastnilo 310 studentů středních škol v Královehradeckém kraji a 50 pedagogů. 
více..

Praha pořádala konferenci KyberPsycho 2016

V úterý 8. listopadu se uskutečnila na Magistrátu hl. města Prahy konference KyberPsycho 2016. 
více..

Vítěz měsíčního losování Kvízu PLUS za září je z Plzeňského kraje

V úterý 1. listopadu proběhlo na Krajském úřadě Plzeňského kraje vyhlášení vítězů měsíčního losování Kvízu PLUS. Vyhlášení se zúčastnil náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner a koordinátor projektu KPBI za Plzeňský kraj Ivan Kraus. 
více..

Seminář Základy finanční gramotnosti na internetu

Ve čtvrtek 6. října 2016 se na Krajském úřadě Libereckého kraje uskutečnil seminář pro studenty 2. až 4. ročníků středních škol na téma „Finanční gramotnost na internetu“. Studenti získali nové poznatky ze světa financí, které mohou uplatnit v běžném životě. Celkem bylo proškoleno 29 studentů. 
více..

Seminář Základy finanční gramotnosti na internetu

Ve dnech 4. až 6. 10. 2016 proběhly na Krajském úřadě Středočeského kraje semináře Základy finanční gramotnosti na internetu. Semináře byly realizovány partnerem projektu Kraje pro bezpečný internet - Českou pojišťovnou.   
více..

Semináře Senior v kyberprostoru ve Středočeském kraji

Středočeský kraj získal dotaci z MV ČR na realizaci 20 odborných seminářů pro seniory z oblasti rizik virtuální  komunikace, bezpečného užívání počítačů, mobilních telefonů atd., a to v rámci komplexního projektu prevence kriminality Senior v kyberprostoru. 
více..

Vítězové měsíčního losování za srpen jsou z Plzeňského kraje

V pondělí 26. září proběhlo na Krajském úřadě Plzeňského kraje vyhlášení vítězů měsíčního losování soutěžního kvízu a kvízu PLUS. Vyhlášení se zúčastnil náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner a zástupkyně společnosti Microsoft Irena Brifordová. Vítězům gratulujeme! 
více..

Vítězka losování Kvízu PLUS za měsíc červenec je z Královéhradeckého kraje

Ve středu 24. srpna 2016 proběhlo předání ceny výherkyni  Kvízu PLUS za měsíc červenec. Tentokrát los padl na soutěžící z Královehradeckého kraje. 
více..

Seminář kybernetická bezpečnost pro informatiky

V Moravskoslezském kraji se ve čtvrtek 30. června 2016 uskutečnil seminář na téma kybernetická bezpečnost pro informatiky. Seminář pořádal projekt KPBI ve spolupráci s parterem projektu, společností Česká pošta, s.p., Odštěpný závod ICT služby.  
více..

Seminář kybernetická bezpečnost pro informatiky

V Pardubickém kraji se v pátek 17. června 2016 uskutečnil seminář na téma kybernetická bezpečnost pro informatiky. Seminář pořádal projekt KPBI ve spolupráci s parterem projektu, společností Česká pošta, s.p., Odštěpný závod ICT služby. 
více..

Seminář Kybernetická bezpečnost pro informatiky

Ve Zlínském kraji se ve středu 15. června 2016 uskutečnil seminář na téma kybernetická bezpečnost pro informatiky. Seminář pořádal projekt KPBI ve spolupráci s parterem projektu, společností Česká pošta, s.p., Odštěpný závod ICT služby. 
více..

Seminář Základy finanční gramotnosti na internetu

Ve dnech 13. a 14.6.2016 proběhly na Krajském úřadu Jihomoravského kraje semináře Základy finanční gramotnosti na internetu. Semináře byly realizovány partnerem projektu Kraje pro bezpečný internet - Českou pojišťovnou a byly určeny studentům II. až  IV. ročníků středních škol a středoškolským pedagogům. 
více..

Seminář Základy finanční gramotnosti na internetu

Ve spolupráci s partnerem projektu KPBI, společností Česká pojišťovna, byly ve dnech 30. května až 1. června realizovány v Pardubickém kraji semináře Základy finanční gramotnosti na internetu. Seminářů se zúčastnilo 197 studentů středních škol v Pardubickém kraji a 20 pedagogů. 
více..

Seminář Kybernetická bezpečnost pro informatiky

V Královehradeckém kraji se ve čtvrtek 26. května 2016 uskutečnil seminář na téma kybernetická bezpečnost pro informatiky.  Seminář pořádal projekt KPBI ve spolupráci s parterem projektu, společností společností Česká pošta, s.p., Odštěpný závod ICT služby. 
více..

Seminář Kybernetická bezpečnost pro informatiky

Projekt Kraje pro bezpečný internet připravil, ve spolupráci s partnerem projektu Českou poštou, s.p., Odštěpným závodem ICT služby, seminář na téma kybernetická bezpečnost pro informatiky. Seminář proběhl 24. května 2016 na Krajském úřadu Středočeského kraje. 
více..

Seminář Kybernetická bezpečnost pro informatiky

Ve spolupráci s partnerem projektu Kraje pro bezpečný internet, společností Česká pošta, s.p., Odštěpný závod ICT služby, proběhl ve středu 18.5.2016 na Krajském úřadu Plzeňského kraje seminář pro informatiky na téma kybernetické bezpečnosti. 
více..

Seminář Základy finanční gramotnosti na internetu

Ve spolupráci s partnerem projektu KPBI, společností Česká pojišťovna, byly ve dnech 19. a 20. dubna v Jihlavě realizovány semináře Základy finanční gramotnosti na internetu. Seminářů se zúčastnilo 102 studentů středních škol v Kraji Vysočina a 15 pedagogů.    
více..

Setkání krajských koordinátorů projektu KPBI

Dne 14.4.2016 proběhlo v Institutu pro veřejnou správu v Benešově pracovní setkání krajských koordinátorů projektu Kraje pro bezpečný internet. Mezi projednávané a řešené body patřil mimo jiné soutěžní kvíz pro děti, kvíz pro učitele, způsob realizace online videospotů pro seniory a návrh oblastí možného rozvoje projektu na období 2017 - 2020. 
více..

KPBI na konferenci ISSS 2016

Projekt KPBI byl 5.4.2016 opět po roce prezentován na konferenci ISSS 2016 (Internet ve státní správě a samosprávě) v Hradci Králové. Jako obvykle se jí zúčastnili téměř všichni, kdo se podílejí na reformě veřejné správy, rozvoji e-governmentu a celkové informatizaci společnosti - vrcholní politici, stovky zástupců státní správy i samospráv, odborníci i dodavatelé technologií a služeb. 
více..

Seminář Kybernetická bezpečnost pro informatiky

Ve spolupráci s partnerem projektu Kraje pro bezpečný internet, společností Česká pošta, s.p., Odštěpný závod ICT služby, proběhl ve čtvrtek 31.3.2016 na Krajském úřadu Kraje Vysočina seminář pro informatiky na téma kybernetické bezpečnosti. 
více..

Prezentace projektu KPBI pro Policii České republiky

Oddělením tisku a prevence Policejního prezidia byl pozván zástupce projektu Kraje pro bezpečný internet na Instrukčně metodické zaměstnání Policie České republiky. Akce proběhla ve středu 30.3.2016 v Kašperských Horách. 
více..

Seminář Finanční gramotnost na internetu

Ve spolupráci s novým partnerem projektu KPBI, společností Česká pojišťovna, proběhl v pondělí 29.2.2016 na Krajském úřadu Kraje Vysočina pilotní seminář Finanční gramotnost na internetu. Semináře se zúčastnilo 40 studentů středních škol. Další termíny seminářů budou vypsány ve všech krajích zapojených do projektu Kraje pro bezpečný internet.  
více..

Škola bezpečného internetu pro pedagogy

Dne 17. února 2016 se uskutečnil již druhý seminář ,,Škola bezpečného internetu pro pedagogy" ve Svitavách zaměřený na problematiku bezpečného chování na internetu a používání mobilních technologií. 
více..

Vítězné školy dostaly v rámci projektu „Kraje pro bezpečný internet“ ceny od Středočeského kraje

Po desetitisíci korunách obdrží čtyři středočeské školy za výchovu žáků k tomu, jak se bezpečně chovat na internetu. Ocenění zástupcům škol, které zvítězily v soutěži Kraje pro bezpečný internet, v úterý 9. února 2016 slavnostně předali hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD) a radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek (KSČM). 
více..

Prezentace projektu KPBI na zasedání Republikového výboru pro prevenci kriminality

Dne 28.1.2016 se na Ministerstvu vnitra konalo zasedání Republikového výboru pro prevenci kriminality (Kybernetická kriminalita a možnost její prevence). Na zasedání byl dán prostor pro prezentaci projektu Kraje pro bezpečný internet. 
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Kraji Vysočina

Poslední vyhlášení vítězů soutěžního kvízu proběhlo 18. ledna 2016 na Krajském úřadě Kraje Vysočina v Jihlavě.  
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Jihomoravském kraji

V prostorách brněnského sídla krajského úřadu vyvrcholila v pondělí 7. prosince 2015 vědomostní soutěž projektu Kraje pro bezpečný internet. 
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Ústeckém kraji

15. prosince proběhlo vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Ústeckém kraji.  
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Pardubickém kraji

15. prosince proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů znalostního kvízu v Pardubickém kraji.  
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu ve Zlínském kraji

14. prosince proběhlo vyhlášení vítězů soutěžního kvízu ve Zlínském kraji 
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Plzeňském kraji

16. 12. proběhlo vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Plzeňském kraji.  
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Královehradeckém kraji

V Královéhradeckém kraji se předávaly ceny 16. 12. 2015. Oceněnými byly tři mladé dámy Lucie Vlasáková, Kateřina Vopršalová a Adéla Sádlová.  
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu v Praze

16. 12. proběhlo slavnostní předání cen výhercům soutěžního on-line kvízu v Praze.  
více..

První vyhlášení vítězů proběhlo v Karlovarském kraji

První vyhlášení vítězů znalostního kvízu proběhlo 26. listopadu v Karlovarském kraji. 
více..

Infografika o výsledcích kvízu KPBI

Soutežní kvíz projektu Kraje pro bezpečný internet byl ukončen. Jeho výsledky vyhodnoceny a ceny předány. Jeho výsledky jsme uspořádali do přehledné infografiky, kterou si můžete stáhnout a prohlédnout zde.  
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu ve Středočeském kraji

V úterý 15. prosince 2015 proběhlo vyhlášení vítězů soutěžního kvízu na Krajském úřadě Středočeského kraje.  
více..

Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu

Nyní propbíhá ve všech krajích zapojených do projektu Kraje pro bezpečný internet losování vítězů.  
více..

Vítězka losování za měsíc září je ze Středočeského kraje

22. října 2015 proběhlo předání ceny výherkyni za měsíc září. Tentokrát los padl na soutěžící ze Středočeského kraje. 
více..

Televizní reportáž o projektu KPBI

O realizaci projektu Kraje pro bezpečný internet v Plzeňském kraji byla připravena a odvysílána reportáž v regionální televizi ZAK TV. 
více..

Vítěz losování za měsíc srpen je z Plzeňského kraje

Martina Kalinová ze Základní školy v Blatnici si ve středu 23. září 2015 na krajském úřadě převzala výhru v podobě mobilního telefonu, který získala jako vítězka v rámci projektu „Kraje pro bezpečný internet". 
více..

Vítěz červencového losování je z Jihomoravského kraje

V prostorách brněnského sídla krajského úřadu předal v úterý 29. září 2015 náměstek hejtmana Roman Celý ocenění červencovému vítězi soutěže v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Stal se jím student Biskupského gymnázia v Brně Timon Láska. 
více..

Soutěžní kvíz má prvního výherce za měsíc červen!

Dne 8. června 2015, za účasti zástupců ostatních krajů, zapojených  do projektu  Kraje pro bezpečný internet,  byl vylosován  Marek Weiser, student  střední školy Československé akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše v Praze v Resslově ulici a jako první získal mobilní telefon Nokia Lumia 635. 
více..

Kraj Vysočina představuje značku eBezpečná škola

Již třetím rokem funguje v Kraji Vysočina značka Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET, která je určena ICT společnostem v Kraji Vysočina. V letošním roce se pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti, která působí na Krajském úřadě Kraje Vysočina, rozhodla představit značku eBezpečná škola, která je určena pro školy a školská zařízení v Kraji Vysočina., kterým není problematika elektronické bezpečnosti lhostejná. 
více..

Mladí výherci v soutěžním kvízu byli po zásluze oceněni

Soutěžní kvíz projektu Kraje pro bezpečný internet, který běžel od začátku školního roku 2014/2015 do poloviny listopadu 2014 už poznal své výherce. Ti se ještě před Vánocemi mohli radovat z hodnotných cen, kterými byl kvíz dotován. Do konce roku 2014 proběhlo za účasti zástupců společnosti Microsoft, organizace Národní centrum bezpečnějšího internetu ajednotlivých krajských úřadů slavnostní předání výher. 
více..

Infografika o výsledcích kvízu KPBI

Soutežní kvíz projektu Kraje pro bezpečný internet už byl ukončen, jeho výsledky vyhodnoceny a ceny předány. Jeho výsledky jsme uspořádali do přehledné infografiky, kterou si můžete stáhnout a prohlédnout zde
více..

V projektu Kraje pro bezpečný internet byli oceněni první úspěšní mladí řešitelé

Dne 4. prosince 2014 se v prostorách Krajského úřadu Jihomoravského krajekonalo slavnostní předání cen vítězným řešitelům kvízu v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Ceny za Jihomoravský kraj předával náměstek hejtmana, Roman Celý, a za společnost Microsoft Irena Brifordová.   
více..

Děti a internet – kdy a jak je pustit do digitálního světa?

Ráno zvoní budík. Nahmatávám mobil a vypínám ho. O pár minut později zapínám počítač, abych si na internetu přečetla nové zprávy a odpověděla na e-maily. To vše sleduje moje malinká dcerka. Mobil a počítač jsou pro ni díky (nejen) mému chování normální součástí života. Stejně jako se postupně seznamuje s dalšími technickými vynálezy, seznamuje se bezprostředně i s mobilem a počítačem. 
více..

Nejnovější poznatky z oblasti kyberkriminality budou tématem říjnové konference v Jihlavě

Kraj Vysočina ve spolupráci s Vyšší policejní školou pořádá již po čtvrté mezinárodní konferenci "Řešení elektronického násilí a kyberkriminality". Konference se uskuteční 9. a 10. října 2014 v kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě.   
více..

Zveme vás na konferenci "Kyberpsycho v hledáčku policie"

Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci s hlavním městem Praha připravuje společnou konferenci s názvem "Kyberpsycho v hledáčku policie: spolupráce při prevenci a řešení kyberkriminality". Konference je již tradičně součástí podzimních aktivit NCBI a letos je organizována v rámci kampaně Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti. Konference, která se bude konat v prostorách jednacího sálu Magistrátu hl. m. Prahy, je určena především odborné veřejnosti a proběhne pod záštitou radního HMP pro oblast informatiky Ing. J. Vašíčka.   
více..

Nová interaktivní pomůcka: "Dítě v ohrožení – první pomoc pro pedagogy a vychovatele"

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého (Centrum prevence rizikové virtuální komunikace) ve spolupráci s partnery Ministerstvem vnitra ČR a jeho Odborem prevence kriminality,Krajským ředitelstvím policie Olomouckého kraje a společností Vodafone Česká republikarealizovala interaktivní projekt "Dítě v ohrožení – první pomoc pro pedagogy a vychovatele". Projekt vznikl jako jeden z výstupů aktivit E-synergie: vědeckovýzkumné sítě pro rizika elektronické komunikace
více..

Projekt Praha bezpečně online – komunitní prevence kybernetické kriminality páchané na dětech a dětmi

Národní centrum bezpečnějšího internetu realizuje v roce 2013 vzdělávací a osvětové projekty v oblasti prevence elektronického násilí a kyberkriminality pro 4 pražské městské části: Prahu 5, 6, 7 a 14. Projekty jsou komunitně zaměřené, pracují s odborníky, dětmi a veřejností ve stejném čase a lokalitě. Realizace: červen – prosinec 2013. 
více..

Projekt Vysočina bezpečně online – místní prevence kybernetické kriminality páchané na dětech a mladistvých

Kraj Vysočina a Národní centrum bezpečnějšího internetu realizují projekt Vysočina bezpečně online 2013. Projekt je zaměřen na místní prevenci kriminality a sociální patologie, spojené s užíváním internetu a on-line technologií. 
více..

Krajská konference "Řešení elektronického násilí a kyberkriminality páchané na dětech a mezi dětmi" poukázala na nejpalčivější problémy rizik online

V konferenčních prostorách Krajského úřadu Kraje Vysočina proběhla ve dnech 19. a 20.9. 2013 konference s názvem: "Řešení elektronického násilí a kyberkriminality páchané na dětech a mezi dětmi". Ve vzájemné spolupráci ji v rámci projektu Vysočina bezpečně online uspořádali Krajský úřad kraje Vysočina, Národní centrum bezpečnějšího internetu a Vyšší policejní škola MV ČR v Praze – pracoviště Jihlava. Za účasti odborníků ze zahraničí přinesla konference nejnovější poznatky a příklady dobré praxe v oblasti patologických jevů v online prostředí a kriminality páchané na dětech a dětmi samotnými prostřednictvím moderních médií. 
více..


PARTNEŘI PROJEKTU

ZÁŠTITA NAD PROJEKTEM

KALENDÁŘ AKCÍ

 

 
© 2015 Kraje pro bezpečný internet Design a realizace:

V případě technických problémů s e-learningem nebo soutěžním kvízem nás kontaktujte emailem na podpora@kpbi.cz.
MCTech s.r.o.
Icon made by Freepik from www.flaticon.com